Spotkanie edukacyjne po filmie "Casa Susana" z Michałem Tęczą i Michałem Sawickim


Nauczyciele, którzy przyjdą na film z podopiecznymi, otrzymają specjalnie przygotowane materiały edukacyjne do dodatkowej pracy z podopiecznymi. Cena biletu od ucznia to zniżkowe 15 zł. Klasę można zapisać, wysyłając maila na: akademia@againstgravity.pl

piątek, 19 maja, godz. 12:00, Kinoteka 

Pokaz filmu "Casa Susana", reż. Sébastien Lifshitz, 97 min

Po filmie spotkanie z Michałem Tęczą i Michałem Sawickim - 30 min

Zakres tematyczny: różnorodność, tolerancja, tożsamość seksualna

W latach 50. i 60. ubiegłego wieku podziemna sieć transgenderowych kobiet i crossdresserów znalazła schronienie w skromnym domu w regionie Catskills w Nowym Jorku. Znany jako Casa Susanna, dom zapewniał im bezpieczne miejsce, w którym mogli wyrazić swoje prawdziwe ja i przez kilka dni żyć tak, jak zawsze marzyli - przebrani za kobiety, bez obaw, że zostaną uwięzieni lub zinstytucjonalizowani za swoje wyrażanie siebie. Film, opowiedziany poprzez wspomnienia tych, których wizyty w domu zmieniły ich życie, pozwala spojrzeć na sekretny świat, w którym prześladowane i przerażone osoby znajdowały wolność, akceptację i często odwagę, by wyjść z ukrycia.

Michał Tęcza – edukator i trener z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Jest specjalistą z zakresu seksuologii, pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej. W swojej pracy skupia się na przeciwdziałaniu społecznym i psychologicznym skutkom dyskryminacji. Od ponad dziesięciu lat działa na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem. 

 

Michał Sawicki – psycholog i psychoterapeuta specjalizujący się w terapii seksuologicznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii poznawczej i behawioralnej. Prowadzi gabinet seksuologii i psychoterapii. Pracuje w dużej mierze z osobami LGBTQIA+ w zakresie samoakceptacji, tożsamości płciowej oraz seksualnej a także rozwoju relacji.