Safe Space: KPH: Tęczowe rodziny – warsztaty o języku inkluzywnym


piątek, 19 maja | 16:40 | Kinoteka 6

KPH: Tęczowe rodziny – warsztaty o języku inkluzywnym

Cecylia Jakubczak, gościnie: Ola i Karolina (@mamo.patrz)

„Nie ma jednego coming outu – coming out trwa bez końca”. Jak to się objawia w języku w odniesieniu do codziennych czynności i relacji z innymi ludźmi? Czy język może wpychać osoby LGBT+ z powrotem do szafy? Jak używając inkluzywnego języka możesz wspierać tęczowe rodziny? I dlaczego nie należy bać się popełniania błędów? 45 minutowy warsztat o języku inkluzywnym, który pozwoli Ci swobodnie mówić o życiu codziennym uwzględniając osoby LGBT+.

O gościniach:

Ola i Karolina to mamy Olka i Jagny. Mieszkają w Warszawie, gdzie prowadzą bawialnie i kawiarnie na Białołęce, a na co dzień normalizuje temat tęczowych rodzin pokazując swoją codzienność na Instagramie mamo.patrz. Opowiadają o swoim życiu, kampaniach społecznych, w których biorą udział, codzienności z dziećmi i życiu tęczowej rodziny w Polsce.

Cecylia Jakubczak - z wykształcenia socjolożka, z zawodu specjalistka ds. PR i komunikacji. Przez ostatnie 8 lat odpowiadała za komunikację stowarzyszenia KPH działającego na rzecz osób LGBT+. Jej pasją jest język inkluzywny, o którym napisała m.in. jeden z rozdziałów publikacji „Etyka języka” objętej patronatem Rady Języka Polskiego i nt. którego wygłosiła TED Talk. Prowadzi warsztaty dla mediów i biznesu z zakresu inkluzywnej komunikacji. Szkoliła m.in. redakcję TVN, Radia Zet, magazynu Pismo i Onet.pl. Jej testy można przeczytać w magazynie Duma, portalu Krytykapolityczna.pl, dwumiesięczniku Replika i Notesie na 6 Tygodni. Cecylia jest również współproducentką filmu dokumentalnego „7-My Sierpnia”. Wyróżniona przez tygodnik Wysokie Obcasy w rankingu 50 śmiałych kobiet 2017 roku i przez Vogue Polska, który umieścił ją na liście 41 inspirujących i dających nadzieję osobowości ze świata kultury, nauki i aktywizmu w Polsce.