Znamy laureata nagrody Grand Prix Dolnego Śląska!

Jury 19 Millennium Docs Against Gravity Wrocław przyznało nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego w wysokości 3000 euro i dwa wyróżnienia. 

Grand Prix Dolnego Śląska 19 edycji Millennium Docs Against Gravity 

Młody Platon”, reż. Neasa Ní Chianáin, Declan McGrath

Za nadzieję, że w świecie, w którym wszystko trzeba przemyśleć na nowo, istnieją narzędzia, po jakie możemy sięgnąć, jeśli znajdziemy w sobie siłę, by usłyszeć apel „Stop fighting and peace”. 

Za wskazanie sposobu, w jaki można przełamać wielopokoleniowe tradycje przemocy i nienawiści. Za przejrzyste, dotkliwe i czułe obserwowanie bohaterów. Dla Neasy Ni Chianain i Declana McGratha, twórców „Młodego Platona”. 

Wyróżnienia 19 edycji Millennium Docs Against Gravity

Anioły z Sindżaru”, reż. Hanna Polak

Za dojrzałość, odwagę i przenikliwość w dokumencie dającym głos tym, o których świat nie powinien nigdy zapomnieć. Dla Hanny Polak za „Anioły z Sindżaru”. 

Poznaliśmy się w wirtualnej rzeczywistości”, reż. Joe Hunting

Za odwagę w poszukiwaniu nowych kierunków percepcji i nowych emocjonalności w sprawiającym wrażenie kończącego się świecie realnych ludzi. Dla Joe Huntinga za „Poznaliśmy się w wirtualnej rzeczywistości”. 

Jury obradowało w składzie: Martyna Majewska, Magda Pasierska, Jan Pelczar, Jarosław Perduta

Zapraszamy na pokazy nagrodzonych filmów już w ten weekend!

Serdecznie gratulujemy laureatkom i laureatom! Filmy zostały wyłonione spośród dwunastki startującej w Konkursie Głównym wrocławskiej edycji 19. Millennium Docs Against Gravity. 

 

Zdjęcie: Jerzy Wypych