Zapraszamy do udziału w Progress Pitching Session - prezentacji projektów na pitchingu organizowanym w ramach MDAG Industry podczas Millennium Docs Against Gravity 2023

 
Zapraszamy do prezentacji projektów na pitchingu organizowanym podczas tegorocznego festiwalu. Naszymi gośćmi będą producenci, world salesi, programerzy festiwali i redaktorzy programowi z europejskich telewizji.
 
Sekcja Industry jest organizowana we współpracy z Canal + Polska.
 
Nagroda dla najlepszego projektu wyniesie 3000 EUR.
 
Progress Pitching Session - celem pitchingu jest promowanie międzynarodowych koprodukcji, wykorzystanie merytorycznego potencjału gości festiwalu i stworzenie miejsca, gdzie będą się rodzić filmy o potencjale światowym. Obecnie potwierdzamy udział w wydarzeniu kluczowych decision makers branży filmowej, w tym redaktorów zamawiających i wiodących agentów sprzedaży.
 
Zapraszamy do nadesłania propozycji filmów na etapie developmentu, pre-produkcji lub rough-cout'u, które szukają możliwości międzynarodowych koprodukcji lub dystrybucji.
 
Z nadesłanych propozycji wybierzemy 5-10 projektów, które zostaną zaprezentowane podczas Progress Pitching Session.
 
Pitching odbędzie się 12 maja.  Optymalna forma prezentacji to para producentka/producent i reżyserka/reżyser.
 
Prosimy o nadsyłanie propozycji do końca marca 2023. Zgłoszenia są przyjmowane tylko wtedy, gdy zostaną złożone za pośrednictwem formularza, który można znaleźć tutaj.
 
DODATKOWE INFORMACJE
Prezentacje będą odbywać się w języku angielskim. Oprócz informacji obowiązkowych, gorąco zachęcamy do przesyłania dodatkowych informacji, takich jak biznesplan, mood board lub portfolio.
W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem anna@againstgravity.pl. Po selekcji projektów prześlemy dokładne informacje dotyczące przygotowania do pitchingu.
 
MDAG Industry
 
MDAG Industry to projekt wyjątkowego wydarzenia dla branży filmowej, które łączy polskich twórców z zagranicznymi przedstawicielami festiwali (Cannes, Sundance, Berlinale, CPH: DOX, IDFA,DOC NYC, Hot Docs i inne), dystrybutorami, producentami, agentami sprzedaży oraz znanymi gwiazdami współczesnego kina. Zaczęliśmy w 2021 roku od jednego wydarzenia, w 2022 stworzyliśmy rozbudowany moduł wydarzeń branżowych pod szyldem MDAG Industry.
 
Jednym z ważniejszych elementów pierwszego MDAG Industry był pitching Eastern Europe Against Gravity, podczas którego odbyły się prezentacje siedmiu projektów realizowanych przez białoruskich i ukraińskich twórców. W wydarzeniu wzięli udział agenci sprzedaży i programerzy wiodących festiwali filmowych z całego świata, w tym:
Thom Powers – programer Toronto International Film Festival i dyrektor projektów specjalnych największego amerykańskiego festiwalu filmów dokumentalnych DOC NYC
Laura van Hanselma – programerka festiwalu IDFA od 2002 roku
Kim Christiansen – producent wykonawczy filmów nominowanych do Oscara (m.in Last men in Aleppo) - DR Sales
Eric Hynes – kurator Filmu w Museum of the Moving Image w Nowym Jorku, zasiadał w licznych jury festiwali filmowych, w tym Sundance, SXSW, Cinema du Reel, Sheffield, DokuFest, If Istanbul, Big Sky i Full Frame
 

Partnerami MDAG Industry są: Canal+ Polska, Polski Insytut Sztuki Filmowej, Audioteka, SMAKJAM, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Wajda School, Institute of Documentary Film, Documentary Association of Europe